GİRİŞ YAP

Uzun Dönem Araç Kiralama İzmir

8.12.2022 17:42:58
Uzun Dönem Araç Kiralama İzmir

Uzun dönem araç kiralama İzmir ve diğer şehirlerimizde sağlamakta olduğu avantajların farkında olan tüm şirketler tarafından en sık tercih edilen araç kiralama hizmetidir. Küçük ya da büyük ölçekli fark etmeksizin tüm şirketlere 1 yıldan 4 yıla kadar olan sürelerle araç kiralama imkanı veren uzun dönem araç kiralama hizmeti araç satın alma gerekliliğini ortadan kaldırır. Uzun dönem araç kiralama hizmeti alan şirketler, imzaladıkları sözleşme süresince, belirli bir ücret karşılığı ve belirli şartlar dahilinde aracı kullanma hakkını elde ederler. Sözleşme bitiminde ise kiralık araçlarını teslim ederler. 

Uzun Dönem Araç Kiralamak Niçin Gereklidir?

Araç kiralama hizmeti ile ilgili genel kanı bu hizmetten yalnızca kısa süreler için yararlanılabileceği şeklinde olsa da uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanmak da mümkün ve oldukça faydalıdır. Bununla birlikte uzun dönem araç kiralama hizmeti tercih edildiği durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ihtiyaca uygun marka ve modeller arasından seçim yapılması konusudur. Aracın hangi sıklıkta kullanılacağına bağlı olarak yakıt tüketimi göz önünde bulundurulmalı ve aracın getireceği yakıt maliyeti titizlikle hesaplandıktan sonra karar verilmelidir. Aracın mevcut sigortasının kapsamı incelenmeli  ve gerekli görüldüğü takdirde ek sigortalar satın alınarak olası risklere karşı sigorta kapsamının genişletilmesi tercih edilmelidir.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Araç satın almak yalnızca şahıslar için değil aynı zamanda şirketler için de maliyetli ve uğraştırıcı bir prosedürdür. Bu nedenle hem zamandan hem maliyetten tasarruf etmek isteyen şirketler uzun dönem araç kiralama hizmetlerinin avantajlarından yararlanmayı tercih etmektedir. Özellikle büyük şirketler amaçlarına ya da ihtiyaçlarına göre farklı modellerde ve tarzlarda araçlara aynı anda da farklı periyotlarda da gerek duyabilmektedirler. Bu nedenle farklı modellerde ve tarzlarda araçları satın almaktansa uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanarak ihtiyaçlarını hızlı ve ekonomik bir şekilde giderebilmektedirler. 

Bunlara ek olarak araçların vergilerinin, sigortalarının ve bakım periyotlarının takip edilmesi şirketler açısından ek yük haline gelebilmektedir. Uzun dönem araç kiralama hizmetinin alınması durumunda bu yükümlülükler ve süreçler araç kiralama şirketine ait olduğundan  uzun dönem araç kiralama hizmeti şirketler açısından büyük bir avantaja dönüşebilmektedir.

Araç satın alan şirketler açısından bir diğer zorluk ikinci el araçların satılması sürecidir. Bu süreçte araçlarda değer kaybı oluşabileceğinden aracın istenilen fiyata satılamaması gibi bir risk bulunmaktadır. Uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanmak şirketler açısından bu durumu da bir risk olmaktan çıkarmaktadır.

İzmir’de Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunar. Türkiye genelinde  bulunan anlaşmalı 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet verdiği gibi 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an destek sağlar. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri verir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanma imkanını elde ederler.

Neden Carvento İle Uzun Dönem Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Uzun dönem araç kiralama işlemleri maliyetlerin uygunluğu nedeniyle şirketlere ulaşım ihtiyaçlarını çözümleme konusunda çok büyük bir imkan sunar. Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanan şirketlerin kiraladıkları araçların tüm bakım onarım, vergi, sigorta ve benzeri giderleri Carvento tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede şirketler hem araç satın alma hem de sigorta, kasko, vergi, bakım ve onarım gibi giderleri karşılama zorunluluğundan kurtulabilmektedir.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız