GİRİŞ YAP

Uzun Dönem Araç Kiralama İstanbul

8.12.2022 17:44:30
Uzun Dönem Araç Kiralama İstanbul

Ulaşımın günlük hayatımızda giderek daha fazla yer kaplamasına bağlı olarak araç kullanım ihtiyacı giderek artmaktadır. Teknolojide yaşanan gelişmeler sonucunda marka ve modellerde araçlar üretilmektedir. Araç kullanım ihtiyacının artması araç kiralama sektörünün gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerden biridir. 

Araç kiralama hizmetleri günlük ve uzun dönem olarak yapılabilir. 30 günden daha uzun sürelerle araç kiralanması hizmeti olan uzun dönem araç kiralama İstanbul ve diğer birçok ilimizde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biridir. Araç kiralama hizmeti hem bireysel hem kurumsal olarak alınabilir. 

Uzun dönem araç kiralama operasyonel birçok avantajın yanı sıra finansal açıdan da son derece faydalıdır. Araç şirketler için gelir getirmediği ve yalnızca iş yapılmasını sağlayan bir unsur olduğu için aslında araçlara yapılan her bir yatırım, iş için yapılacak yatırımın sermayesinden kullanılması anlamına gelir. Uzun dönem araç kiralama hizmeti firmaların uzun vadede gelir getirmeyecek bir kaleme yatırım yapması gerekliliğini ortadan kaldırır.  Bu nedenle günümüzde birçok şirket araç satın almaktansa uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanmayı tercih ederler. Bir yıldan dört yıla kadar olan süre için yapılabilen uzun dönem araç kiralama işlemlerinde imzalanan sözleşme kapsamında aracın belirli kurallar dahilinde kullanım hakkı elde edilir. Sözleşme bitiminde araç teslim edilir. 

Uzun Dönem Araç Kiralamak Niçin Gereklidir?

Pek çok kişi araç kiralama hizmetinden yalnızca kısa süreler için araç kiralama hizmeti alınabileceğini düşünse de uzun dönem araç kiralamak da mümkün ve oldukça faydalı bir hizmettir. Bununla birlikte uzun dönem araç kiralama yapılacağı durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ihtiyaca uygun marka ve modeller arasından seçim yapılmasıdır. Aracın kullanım sıklığına göre yakıt tüketimi dikkate alınmalı ve aracın getireceği yakıt maliyeti hesaplanmalıdır. Aracın mevcut sigortasının kapsamı incelenmeli gerekli durumlarda ek sigortalar satın alınarak olası risklere karşı sigorta kapsamı genişletilmelidir. 

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok avantajı da beraberinde getirir. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler. 

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir. 

Neden Carvento İle Uzun Dönem Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Uzun dönem araç kiralama işlemleri maliyetler konusunda çok büyük bir avantaj sağlar. Bunun nedeni uzun dönem araç kiralama maliyetlerinin çok daha uygun olmasıdır. Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanıldığı durumlarda kiralanan araçların tüm bakım onarım, vergi, sigorta ve benzeri giderleri Carvento tarafından karşılanır. Böylece kiralama hizmetinden yararlanan kişiler ya da firmalar için ekstra bir yük oluşması söz konusu olmaz. 

Özellikle büyük şirketler gereksinimlerine göre farklı markalarda ve modellerde araçlara farklı periyotlarda ihtiyaç duyabilir. Bu durumda gerekli araç alım satımlarını yapmak yerine Carvento uzun dönem araç kiralama hizmeti ile diledikleri araçlara daha hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Araçların vergilerinin ve periyodik bakımlarının takip edilmesi firmalara zaman ve maliyet açısından yük olabilir. Carvento aracılığıyla yapılan uzun dönem araç kiralama işlemleri sayesinde bu işlemlerin takip edilmesine gerek kalmaz. Tüm süreç Carvento’nun deneyimli ve profesyonel ekibi tarafından takip edilir ve yürütülür. İkinci el araçları satmak bazen oldukça zor olabilmekte ve meydana gelen değer kaybı dolayısıyla aracın istenilen fiyata satılamaması gibi durumlar oluşabilmektedir. Carvento hizmetlerinden yararlanan ve uzun dönem araç kiralayan firmalar zaman içerisinde araçlarda ortaya çıkan değer kaybından kaynaklanacak zararlardan etkilenmezler. Herhangi bir kaza, bakım ya da tamir gereksinimi durumunda uzun süre araçsız kalmazlar ve ulaşımları aksamaz. Çünkü bu tür durumlarda Carvento müşterilerini mağdur etmeden ikame araç temin eder.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız