GİRİŞ YAP

İzmir Filo Araç Kiralama

8.12.2022 19:01:32
İzmir Filo Araç Kiralama

İzmir filo araç kiralama hizmetlerine büyük talep olan şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Filo araç kiralama bir aracın satın almış gibi uzun vadeli olarak kiralanması hizmeti anlamına gelir. Filo araç kiralama hizmetinden yararlanılması durumunda aracın kaskosu, bakımı ve daha birçok farklı operasyonel ve maddi yükümlülüğü araç kiralama hizmetini veren firmaya ait olur. Bu sayede çok düşük maliyetlerle araç satın almış gibi konforlu ve güvenilir bir hizmetle ulaşım ihtiyacının karşılanması söz konusu olur.

Filo Kiralama Nedir?

Günümüzde şahısların ve şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarının farklılaşmasıyla birlikte birçok farklı sektör ortaya çıktığı gibi mevcut sektörlerin verdiği hizmetler de çeşitlenmeye başlamıştır. Filo araç kiralama da son zamanlarda giderek daha popüler hale gelen hizmetlerden biridir. Belirli bir süre, kilometre ve aylık ödeme karşılığında şirketlere ve şahıslara araç kullanımı sağlayan  filo kiralama hizmeti sağladığı avantajlar nedeniyle en çok tercih edilen araç kiralama hizmetleri arasında ilk sıralardadır.

Filo Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Ulaşım ihtiyaçlarını araç satın alma yoluyla gideren şahıslar ve şirketler araçlarının bozulması ya da kaza yapması durumunda hem operasyonel hem mali yüklerle karşı karşıya kalırlardı. Üstelik ulaşım ihtiyaçlarında da aksama yaşanırdı. Değişen ihtiyaçlara göre yeni araçlar satın alınması ya da belirli periyotlarda araçların değiştirilmesi gerekliliğinin yanı sıra kasko, trafik sigortası, bakım, onarım, lastik vb masraf kalemleri de araç sahipleri tarafından sürekli olarak harcama yapılmasına neden olurdu. Filo araç kiralama bu unsurların hepsini ortadan kaldıran bir yöntemdir. Çünkü bu hizmet alındığında, araçların bakım, kasko, sigorta, vize, onarım gibi operasyonel ve mali açıdan yük oluşturabilen tüm ihtiyaçları kiralama hizmeti veren şirkete ait olur. 

İzmir’de Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

 

Eğer ehliyet ibraz edilir ve depozit ön şartı hariç diğer kiralama ön şartlarına uyulduğu durumlarda sözleşmeye 2 sürücü yazılması mümkündür. Her bir ek sürücü için günlük olarak 15 TL tutarından ücret talep edilmektedir.

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşteriler araç kiralama hizmeti aldıkları süre  boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetlerden yararlanma ayrıcalığına sahiptirler. Carvento Türkiye genelinde 360 farklı anlaşmalı servis noktası ile üst düzey hizmet sunarak müşteri memnuniyetini en üst noktalara taşımaya çalışmaktadır. Carvento 7/24 Assistance hizmeti ile müşterilerine araç kiralama hizmetinden yararlandıkları süre boyunca gereksinim duydukları her an hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri verilmesi avantajından da yararlanan filo araç kiralama hizmeti müşterileri kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento İle Filo Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento müşterilerine yalnızca filo araç kiralama hizmeti değil bundan çok daha fazlasını sunan sektörünün lideri bir markadır. Carvento yalnızca araçların kalitesine, hızlı ve kolay bir şekilde teslim edilmesine, filo araç kiralama için esas olan hizmetlere değil aynı zamanda müşteri hizmetlerine, çözüm odaklı çalışma prensibine, saydamlığa, kaliteye, üst düzey güvenlik ve konfor sağlanmasına da odaklanan bir hizmet anlayışını benimser.  Siz de riski bir başka firmaya aktarmak, araçların yönetimi, maliyeti, periyodik bakımları, arıza ya da kaza gibi durumları ile ilgilenmek için gereken zamandan tasarruf etmek, kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmetler almak için Carvento ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız