GİRİŞ YAP

İstanbul Filo Kiralama

8.12.2022 14:09:35
İstanbul Filo Kiralama

Günümüzde küçük, orta ve büyük ölçekli pek çok işletme satış, pazarlama, lojistik ve benzeri fonksiyonlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmek için binek araçlara ihtiyaç duyarlar. Bu durum karşısında tercih edilebilecek en etkili çözümlerden biri filo kiralama hizmetleridir. Sayısı kaç olursa olsun araçları finanse etmek ve yönetmek şirketler işletmeler açısından iş kaybıdır. Şirketler açısından son derece faydalı bir hizmet olan filo kiralama temelde şirketlere yönelik olarak sunulan özel bir hizmet olarak değerlendirilmesine rağmen şahısların da faydalanabileceği hizmetlerden biridir.

12 aydan 48 aya kadar varan sürelerde gerçekleştirilebilecek uzun dönemli araç kiralama hizmeti olan filo kiralama hizmeti süresince araçla ve aracın kullanımıyla ilgili yatırım riskli, ikinci el değeri gibi risklerin tamamı Carvento’ya aittir. Filo kiralama hizmeti alan müşteriler ise bu durumda satın alım maliyetinden tasarruf ederler. Araçlar ile ilgili vergi ödemeleri, sigorta kasko giderleri, periyodik bakım hizmetleri, hasar onarımları, yedek araç hizmeti ve lastik değişimi gibi konuların Carvento’nun sorumluluğunda olmasının rahatlığını yaşarlar. 

Filo Kiralama Nedir?

Şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda araç satın almaktansa uzun dönemli araç kiralama hizmeti alması filo kiralama olarak adlandırılır. İstanbul filo kiralama hizmetinin en çok tercih edildiği illerden biri olup bu sayede şirketler ihtiyaçlarını satın alım maliyetleri olmadan karşılama imkanını elde ederler. Satın alım maliyetlerinin farklı yatırımlar yapılması için kullanılabilmesi filo kiralama hizmetlerinin en önemli avantajları arasında sayılabilir. Carvento sektöründeki tecrübesi ve güçlü araç filosu ile her işletmenin kendine özgü ihtiyaçları doğrultusunda titizlikle hazırlanan planlarla müşteri memnuniyetini en üst noktada gerçekleştirmeye özen göstermektedir.

Filo Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok farklı avantaj sağlar. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi araç sahibi olmanın gerektirdiği zorunlu ücretleri ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler.

Filo Kiralama Hizmetini Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir. 

Neden Carvento İle Filo Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Filo kiralama işlemi çok fazla sayıda avantaj barındırmakta olup şirketlerin en sık tercih ettiği hizmetler arasında yer alır. Filo kiralama hizmetleri maliyet açısından araçların satın alınmasına oranla çok daha ekonomik olmaktadır. Carvento tarafından sunulan filo kiralama hizmetinden yararlanan müşteriler araçların bakımı, sigortası, vergisi, çeşitli evrak işleri ve birçok detay ile uğraşmanın getirdiği sorumluluktan ve iş yükünden de kurtulurlar. Araç satın alımı durumunda aracın ÖTV ve KDV miktarları gelir vergisinden, ÖTV ve KDV ile ilgili işlemlerin ardından kalan meblağ ise amortisman olarak vergi matrahından 5 yıllık sürede düşülebilir. Ayrıca satın alınan araçlara ilişkin kasko, basım onarım, yedek parça, yakıt gibi harcamaların da gider olarak gösterilmesi mümkündür. Filo kiralama işlemi sonrasındaki muhasebeleştirme süreci ise satın alım sonrası muhasebeleştirme işleminden farklıdır. 

Filo kiralama işleminde kiralama faturasında görünen KDV miktarı indirilecek KDV hesabına eklenip muhasebeleştirilebilmektedir. Filo kiralama hizmetine tabi olan aracın ya da araçların faturalarında yer alan KDV miktarı ile ilgili işlemlerin yapılmasının ardından kalan meblağ gider olarak gösterilebilir. Carvento sigorta, kasko, bakım, onarım, yedek parça gibi masrafları filo kiralama hizmetleri süresince karşıladığından dolayı bu maliyetler ortadan kalkmakla birlikte filo kiralama hizmeti kapsamındaki her araç için yapılan yakıt harcamalarının da gider olarak gösterilmesi mümkündür.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız