GİRİŞ YAP

Filo Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

15.02.2023 03:19:35
Filo Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Filo araç kiralama farklı ölçeklerdeki şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sık tercih edilen bir hizmettir. Filo araç kiralama hizmeti kapsamında belirli bir süre ve kilometreyle araç kullanım hakkı karşılığında aylık ödeme yapılır. Filo kiralama hizmetlerine ihtiyacı olan şirketler, seçtikleri araçları satın almışcasına uzun vadeli bir şekilde kullanma imkanına sahip olurlar. 

Filo araç kiralama hizmetlerinin sık tercih edilmesinin temel nedeni, işletmelere pek çok farklı açıdan avantaj sağlamasıdır. Ülkemiz ekonomik koşulları çerçevesinde araç satın almanın ve araç sahibi olmanın getirdiği maliyetler giderek artmaktadır. Bu nedenle pek çok işletme filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanma yoluyla işletme maliyetlerini azaltma yolunu tercih etmektedir. Bu sırada konfordan ve güvenlikten ödün vermeme konusunda da avantaj sağlamaktadır. 

Her ne kadar filo araç kiralama hizmeti işletmeler açısında birçok avantajı beraberinde getirse de filo araç kiralama hizmetinin alınacağı şirketi titizlikle seçmek gerekir. Tercih edilen şirket mutlaka alanında uzman, deneyimli, kurumsal, güvenilir, uygun fiyatlı, kaliteli, profesyonel, sektöründe başarılarıyla ön plana çıkmayı başarmış, ihtiyaç doğduğunda etkili ve hızlı çözümler üretebilen aynı zamanda müşteri memnuniyeti odaklı olmalıdır. Söz konusu özelliklere sahip şirketlerden gerçekleştirilen filo araç kiralama hizmeti kapsamında hem filo kiralama hizmetiyle ilgili operasyonel süreç hem hizmetten faydalanılan süre sorunsuz, kaliteli ve profesyonel standartlara erişilebilir.

Filo Araç Kiralama Hizmeti Neden Avantajlıdır?

Filo araç kiralama hizmetlerinden faydalanılması durumunda filo kiralama hizmeti alan işletmeler trafik müşavirliği ücreti, araç tescil ücreti ve vekalet ücreti gibi araç satın alım sürecinin eksiksiz bir parçası olan ücretleri ödeme yükümlülüğünden faydalanırlar. Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve kasko ücretlerinin ödemesini de gerçekleştirmezler. Bu ödemelerin her biri filo araç kiralama hizmeti veren şirket tarafından gerçekleştirildiği için hizmet alan işletmenin tek yapması gereken aylık filo kiralama hizmet bedelini ödemektir.

Ayrıca filo kiralama hizmeti kapsamında kiralanan araçların periyodik bakımlarının filo araç kiralama şirketi tarafından gerçekleştirilmesi hizmet alan işletmeler açısından zaman ve maliyet açısından tasarruf edilmesi anlamına gelir. Yazlık ve kışlık lastik değişimlerinin aynı şekilde araç kiralama hizmeti veren şirket tarafında yapılması nedeniyle bu masraflar işletmeler için bir gider kalemi olmaktan çıkar. İşletmeler filo araç kiralama hizmetlerine ilişkin yaptıkları ödemelerin faturalarını gider olarak gösterebilirler. Filo araç kiralama hizmeti, işletmelerin yalnızca aylık filo kiralama hizmet bedelini ve araçların yakıt masraflarını ödeme yoluyla konfor sağlayabildikleri birçok açıdan avantajlı bir hizmet olma özelliğine sahiptir.

Neden Filo Araç Kiralama Hizmeti Tercih Edilmeli?

Filo kiralama hizmetinden faydalanan iletmeler seçtikleri filo kiralama hizmetinin sağladığı farklı avantajlardan faydalanabilirler. Carvento kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleriyle müşterilerine Türkiye genelinde faaliyet gösteren anlaşmalı 350 adet servis noktasından faydalanma imkanı sağlar. 7/24 hizmet sağlayan Assistance hizmeti ile Carvento müşterileri olası bir sorun yaşamaları halinde acil destek alabilirler. Carvento’nun aynı zamanda anlaşmalı lastik servisleri de vardır. Carvento müşterileri bu servislerden lastik depolama ve değişim hizmeti alabilirler. Böylece araç satın almanın ayrılmaz parçası olarak kabul edilen çeşitli maliyetler filo araç kiralama hizmeti alan müşteriler için bir gider kalemi olmaktan çıkar. 

Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

İşletmelerin filo araç kiralama hizmetlerinden faydalanması için sağlaması gereken bazı şartlar ve netleştirmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında işletmelerin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz etmesi gelir. İşletmeler kiralayacakları araçları ne amaçla kullanacaklarını ve kaç adet araca ihtiyaçları olduğunu belirlemelidir. Daha sonra bu ihtiyaçları en yüksek performansla karşılayacak aynı zamanda yakıt maliyeti en uygun araçlara yönelmelidir.

Filo araç kiralama hizmetinde araçların uzun süreli olarak kiralanması söz konusu olmakla birlikte işletmeler değişen ve gelişen ihtiyaçlarına göre hizmet kapsamında değişiklik yapabilirler. Sektörünün lider ismi Carvento’dan filo araç kiralama hizmeti almak için sağlanan şartlar seçilen araçların segmentlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda Peugeot 301, Fiat Egea, Renault Clio gibi B segmenti araçlar için 2 yıllık ehliyet ve 23 yaş, Renault Megane, Ford Focus gibi C segmenti araçlar için 3 yıllık ehliyet ve 25 ya, Audi A6, VW Passat gibi D ve E segmenti araçlar için 5 yıllık ehliyet ve 28 yaş şartı aranmaktadır. 

Filo araç kiralama fiyatları bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyeti ile kasko genel koşulları çerçevesinde kasko dahil olarak belirlenmektedir. Ayrıca fiyatlara %18 KDV dahildir ve yakıt bedeli filo araç kiralama hizmeti alan işletme tarafından karşılanır. Carvento sektöründeki deneyimi, uzmanlığı ve profesyonel hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini en üst noktalara taşımayı başaran bir isimdir. Bu kapsamda en kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlarla müşterilerine sunar. Alanında deneyimli isimlerden meydana gelen uzman kadrosuyla tüm filo araç kiralama hizmetleri hızlı, eksiksiz ve aksaksız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca filo kiralama şartları her müşteri özelinde imzalanacak olan Operasyonel Kira Sözleşmesi’nde belirtilen şekilde geçerli olacaktır

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız