GİRİŞ YAP

Filo Araç Kiralama İstanbul

8.12.2022 15:54:34
Filo Araç Kiralama İstanbul

Filo araç kiralama sağladığı avantajlar nedeniyle son dönemlerde oldukça sık talep gören bir hizmettir. Bu nedenle her geçen gün önemi artmakta ve daha çok hizmet ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte filo araç kiralama hizmetinin alınacağı firma seçilirken firmanın deneyimi, profesyonelliği ve hizmet kalitesi konularında emin olunmalıdır. Hızlı, zaman yönetimi konusunda başarılı, müşteri memnuniyeti odaklı firmalarla çalışmaya özen gösterilmelidir. Bu özelliklere sahip olan firmalar; filo araç kiralama hizmeti alan müşterilerle aynı dili konuşabilir, olası sorunların çözümlenmesi ve bilgi aktarımı süreçlerinde çok daha etkili olabilirler.

Filo Kiralama Nedir?

Filo araç kiralama İstanbul ve diğer metropollerimizde şirketlerin sıklıkla tercih ettiği hizmetlerden biri olup en temel tanımıyla araçların satın alınmaksızın uygun koşullarda ve uzun süreli olarak kiralanmasıdır. Filo araç kiralama hizmetinden yararlanan şirketler araç satın almak için sermayeye ihtiyaç duymazlar. Bu sayede sermayelerini işlerini genişletmek için kullanabilirler. Araçlarını yenilemek istediklerinde satış işlemleri için zaman harcamaları ve ikinci el değer değişim riskini yaşamaları gerekmez. Kiralama bedeli aylık olarak sabit taksitlerle ödendiğinden araç sahibi olmak için toplu nakit çıkışı yapılması gerekmez. Filo araç kiralama aynı zamanda vergi avantajı da sağladığından birçok şirket araç satın almaktansa araç kiralamayı tercih etmektedir. Araç satın alındığında KDV maliyet unsuru haline gelmesine ve KDV indiriminde kullanılamamasına karşın filo araç kiralama hizmet bedelindeki KDV’nin tamamı KDV indiriminde kullanılabilir. Filo araç kiralama hizmetine ilişkin henüz vadesi gelmeyen ileri tarihli kiralama bedelleri işletmelerin mali borçları arasında yer almadığı için daha güçlü bir bilançoya sahip olmasını sağlar. 

Filo Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok farklı avantaj sağlar. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi araç sahibi olmanın gerektirdiği zorunlu ücretleri ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler.

Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento İle Filo Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento sektöründeki deneyimi ve güçlü filosunun yanı sıra kiralama süreçlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi ve hizmetin sürekliliğinin sağlanması konusunda da ön plana çıkmaktadır. Filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak araç satın almanın zorlayıcı olabilen mali külfetini ortadan kaldırmakla birlikte Carvento %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile bundan çok daha fazlasını vadeder. 

Carvento tarafından filo araç kiralama müşterilerine sunulan birçok destek maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olmasının yanı sıra araçlarla ilgili takip süreçlerine ayrılan zamandan da tasarruf edilmesini sağlar. Türkiye genelinde bulunan 360 servis noktası ile müşterilerine en ufak bir ihtiyaçlarının dahi en kısa sürede giderilmesini sağlayacak kalitede bir hizmet sunar. 

Carvento filo araç kiralama hizmetinden yararlananlar zaman yönetimi konusunda önemli bir avantaj elde ederler. Yalnızca aylık kira bedelini öderler. Zaman ve maliyet gerektiren diğer süreçlerden uzak kalarak asıl faaliyet alanlarına odaklanma imkanını elde edebilirler.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız