GİRİŞ YAP

Sivas Araç Kiralama

8.12.2022 17:59:14
Sivas Araç Kiralama

Araç kiralama sektörü son derece büyük ve bir o kadar da hızlı büyüme gösteren bir sektördür. Sivas araç kiralama hizmetlerine bireysel ve kurumsal olarak yoğun ilgi gösterilen şehirler arasında yer almaktadır. Araç kiralama hizmetlerinin en büyük avantajı hiç tartışmasız bu hizmetten yararlanan bireyleri ve kurumları araç sahibi olmanın getirdiği sabit masraflardan kurtarıyor olmasıdır. 

Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Araç kiralama hizmetlerinde süre araç teslim edildiği andan itibaren başlar ve 24 saattir. Günlük yapılan araç kiralamalarında bu sürenin aşılması en ücret ödenmesi gerekliliğini doğurur. Günlük araç kiralama fiyatının içinde araç kiralama fiyatı, KDV, sigorta bedeli ve hizmet bedeli bulunur. Eğer ekstra şoför, ekstra kasko, navigasyon, bebek koltuğu ya da araç teslim hizmeti gibi ek hizmetlerden yararlanılmak isteniliyorsa bunlar da günlük araç kiralama fiyatına eklenir. Bunların yanı sıra kilometre aşım sınırı da uygulanır. Birçok araç firmasında günlük olarak belirlenen bir kilometre sınırı vardır. Bu sınırın aşılması durumunda ekstra ücret ödenir. 

 

Kiralanacak olan aracın markası ve modeli araç kiralama fiyatı üzerinde belirleyici bir unsurdur. Hız sabitleme, güçlü klima sistemi ya da yolculuk konforunu artıracak özelliğe sahip araçların kira bedeli daha yüksektir. Aynı zamanda aracın kaç kilometrede olduğu, yakıt tüketim türü ve daha birçok farklı unsur araç kiralama fiyatları belirlenirken dikkate alınır.

Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Araç kiralama hizmeti araç sahibi olmak için yüksek maliyetler harcanması gerekliliğini ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra araç sahibi olmanın maliyeti yalnızca araç satın alım bedeli ile bitmez. Kasko sigortası, trafik sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, araçların lastik değişim ile bakım onarım bedelleri Carvento tarafından karşılanır. Böylece bireysel ya da kurumsal olarak araç kiralama hizmeti alanlar yalnızca yakıt masrafını üstlenerek ulaşım ihtiyaçlarını üst düzey kalite ile karşılama avantajını değerlendirebilirler. Bakım masrafının olmaması, araç kiralama bedelinin gider olarak gösterilmesi gibi avantajların yanı sıra herhangi bir arıza durumunda aracın muadil araçla değiştirilmesi de herhangi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalınmasını engelleyen bir durumdur. Araç kiralama hizmeti alanlar değişen ihtiyaçlarına göre kiraladıkları araçları da değiştirme şansına sahiptir. 

Sivas’ta Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi olasıdır.

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti uygulanır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması söz konusu değildir.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento’dan filo araç kiralama hizmeti alan müşteriler kiralama süresi boyunca son derece kaliteli, kapsamlı ve hızlı hizmetlerden yararlanma ayrıcalığına sahiptirler. Sektörünün öncü ismi Carvento’nun Türkiye genelinde 360 adet anlaşmalı servis noktasına vardır. Bu servis noktalar sayesinde müşterilerine ihtiyaç duydukları her an hızlı ve kaliteli hizmet sunarak herhangi bir mağduriyet yaşamalarını önler. Anlaşmalı lastik servislerinde lastik değişim ve lastik depolama hizmeti vermesinin yanı sıra 7/24 Assistance hizmeti ile de müşteri memnuniyetini yükseltmeyi sağlar.

Neden Carvento İle Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Sektörün önde gelen isimlerinden olan Carvento araç kiralama hizmeti ile müşterilerine birçok destek sunarak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Ayrıca araçlarla ilgili takip süreçlerinin Carvento tarafından gerçekleştirilmesine bağlı olarak operasyonel iş yükü ortadan kalkar.Ülke genelinde yaygın bir servis noktasına sahip olması Carvento’nun müşterilerinin en küçük ihtiyaçlarını dahi en kısa sürede gidermesini sağlar.

Bireysel ya da kurumsal olarak araç kiralama hizmetlerinden yararlananlar yalnızca aylık kira bedelini ödeyerek araç ihtiyaçlarını karşılama imkanını elde ederler. Zaman ve maliyet gerektiren süreçlerin Carvento’nun sorumluluğunda olmasının sağladığı konfordan yararlanabilirler.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız