GİRİŞ YAP

İzmir Filo Kiralama Şirketleri

8.12.2022 19:00:18
İzmir Filo Kiralama Şirketleri

Carvento İzmir filo kiralama şirketleri arasında hizmet kalitesi ve ekonomik fiyatları ile ön plana çıkan bir isimdir. Filo araç kiralama hizmeti almak isteyen şirketlere araç ihtiyaçlarını hızlı, kaliteli, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde karşılama imkanı sunması nedeniyle pazarda büyük bir paya sahiptir. İzmir filo kiralama şirketleri açısından çok geniş bir pazar olmasının yanı sıra şehirde faaliyet gösteren küçük ve büyük çaplı şirketler krediyle ya da nakit parayla satın almak yerine araç ihtiyaçlarını filo kiralama şirketleri aracılığıyla karşılamayı tercih etmektedir.

Filo Kiralama Şirketi Nedir? Ne İşe Yarar?

İşletmelerin satış, pazarlama, dağıtım gibi fonksiyonlarının yürütülmesi ve yönetim kadrosuna hizmet amacıyla gereksinim duyulan araç ihtiyacının karşılanması için belirlenen süre ve hizmet dahilinde araçların kiralanması filo kiralama hizmeti; bu hizmeti sunan şirketler de filo kiralama şirketi olarak adlandırılır.

Filo Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Filo araç kiralama fiyatlarının belirlenmesinde birçok farklı etken değerlendirilmektedir Bu etkenler arasında ilk sıralarda kiralanmak istenilen aracın modeli, kasası, kilometresi, yakıt tüketim türü gibi etkenler sayılabilir.  Bu nedenle filo araç kiralama fiyatları hakkında kesin bir bilgi alınabilmesi için tercih edilen aracın hangi özelliklere sahip olunmasının istendiği gibi detayların net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

Filo Kiralama Şirketlerinin Avantajları Nelerdir?

Filo kiralama, şahısların ve şirketlerin satın alma maliyetlerine katlanma ve riskleri üstlenme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir araç kiralama hizmetidir.  Filo araç kiralama hizmeti alınması durumunda araçla ve aracın kullanımıyla ilgili bakım maliyeti, amortisman, hasar yönetimi, ikinci el değer kaybı gibi riskler araç kiralama hizmeti veren şirkete devredilir. Bu hizmet sayesinde hem filo yönetimi hem de plaka, sigorta, tescil, vergi gibi operasyonel işlemler profesyonel filo kiralama şirketine bırakılmış olur. Böylece hem maliyetten hem zamandan tasarruf edilir. Şirketler artan zamanlarında işlerine odaklanabilecekleri gibi maliyet avantajı sayesinde kaynaklarını işlerini geliştirmek için kullanma imkanından yararlanabilirler.

İzmir’de Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

 

Eğer ehliyet ibraz edilir ve depozit ön şartı hariç diğer kiralama ön şartlarına uyulduğu durumlarda sözleşmeye 2 sürücü yazılması mümkündür. Her bir ek sürücü için günlük olarak 15 TL tutarından ücret talep edilmektedir.

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunma konusunda haklı bir iddiaya sahiptir. Carvento’nun filo araç kiralama hizmeti alan müşterilerine sunduğu avantajlar arasında; Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktasından kesintisiz hizmet vermesi, 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlaması. anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermesi sayılabilir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanma imkanına erişebilirler.

Neden Carvento İle Araç Kiralama Hizmeti Yapmalıyım?

Carvento alanında deneyimli ve profesyonel isimlerden oluşan uzman ekibi ile müşterilerine en hızlı ve etkili çözümleri sunmayı birinci önceliği olarak kabul etmektedir. Müşterilerinin ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayacak şekilde her müşteriye özel ihtiyaçları karşılamaya yönelik marka ve model alternatiflerini sunmaktadır. Esnek ödeme ve sözleşme seçenekleri sayesinde farklı koşullara ve gereksinimlere sahip müşterilerine özelleştirilmiş çözümlerle hizmet vermektedir. Siz de en fazla 3 yaşında olan konforlu ve güvenilir araçlar arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun marka ve modelleri seçmek ve filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için Carvento ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız