GİRİŞ YAP

İzmir Araç Kiralama

8.12.2022 10:49:37
İzmir Araç Kiralama

Ülkemizin en fazla nüfusa, yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına sahip şehirlerinden biri olan İzmir araç kiralama hizmetlerine yüksek talep gösteren illerimiz arasında yer alır. İzmir araç kiralama yoluyla keşfedilebilecek sayısız güzelliğe sahiptir. Carvento’nun geniş araç filosunda yer alan farklı segmentlerdeki araçlar arasından ihtiyaca en uygun olan marka ve modeller tercih edilerek şehir içindeki ve civarındaki ulaşım sorununu konforlu, hızlı, kaliteli ve ekonomik fiyatlı olarak çözmek mümkündür.

Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Araç kiralama hizmetlerinde aracın teslim alındığı andan itibaren başlayan süre 24 saattir. Günlük olarak alınan araç kiralama hizmetlerinde bu sürenin aşılması durumunda ek ücret ödenmesi gerekliliği ortaya çıkar. Günlük araç kiralama fiyatına; araç kiralama bedeli, KDV, sigorta bedeli ve hizmet bedeli dahildir. Araç kiralama hizmeti alan kişinin; ekstra şoför, ekstra kasko, navigasyon, bebek koltuğu ya da araç teslim hizmeti gibi ek hizmetlerden yararlanmak istemesi durumunda bunlar da günlük araç kiralama fiyatına ilave edilir. Bunların yanı sıra  araç kiralama hizmetlerinde kilometre aşım sınırı uygulaması vardır. Bu bağlamda birçok araç firmasında günlük olarak belirlenen kilometre sınırı bulunmakta olup bu sınır aşıldığı takdirde ekstra ücret ödenmesi söz konusu olur. 

 

Kiralanacak olan aracın markası ve modeli araç kiralama fiyatının belirlenmesini sağlayan en önemli unsurlardır. Hız sabitleme, güçlü klima sistemi ya da yolculuk konforunu artıracak özelliklere sahip olan araçların kira bedeli daha yüksek olmaktadır. Bunlara ek olarak kiralanmak istenilen aracın kaç kilometrede olduğu, yakıt tüketim türü ve daha birçok farklı unsur araç kiralama fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan etkenlerdir.

Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Araç kiralama hizmeti araç sahibi olmak isteyen kişilerin yüksek maliyetler harcaması zorunluluğunu ortadan kaldırır.  Araç sahibi olmanın maliyeti yalnızca araç satın alım bedeli ile sınırlı değildir. Buna ek olarak araç satın alımında karşılaşılan ek maliyetler olan kasko sigortası, trafik sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, araçların lastik değişim ile bakım onarım bedelleri araç kiralama hizmeti alınması durumunda Carvento tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede gerek bireysel gerek kurumsal olarak araç kiralama hizmeti alanlar yalnızca yakıt masrafını üstlenerek ulaşım ihtiyaçlarını üst düzey kalite ile karşılama avantajını elde edebilmektedir. Bakım masrafının olmaması, araç kiralama bedelinin gider olarak gösterilmesi gibi avantajların yanı sıra herhangi bir arıza durumunda aracın muadil araçla değiştirilmesi de herhangi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalınmasını engelleyen önemli bir etken olarak kabul edilmektedir. Araç kiralama hizmeti alanlar değişen ihtiyaçlarına göre kiraladıkları araçları da değiştirme şansına sahip olmaktadır.

İzmir’de Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

 

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

 

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi olasıdır.

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

 

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti uygulanır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması söz konusu değildir.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento’dan filo araç kiralama hizmeti alan müşteriler kiralama süresi boyunca son derece kaliteli, kapsamlı ve hızlı hizmetlerden yararlanma ayrıcalığına sahip olmaktadır. Carvento araç kiralama sektörünün öncü ismi olarak Türkiye genelinde 360 adet anlaşmalı servis noktası ile hizmet vermektedir. Bu servis noktalar sayesinde müşterilerine ihtiyaç duydukları her an hızlı ve kaliteli hizmet sunarak herhangi bir mağduriyet yaşamalarını önlemektedir. Anlaşmalı lastik servislerinde lastik değişim ve lastik depolama hizmeti vermesinin yanı sıra 7/24 Assistance hizmeti ile de müşteri memnuniyetini yükseltmeyi başarmaktadır.

Neden Carvento İle Araç Kiralama Hizmeti Yapmalıyım?

Sektörünün önde gelen ismi olan Carvento araç kiralama hizmeti ile müşterilerine birçok destek sunarak ekonomik açıdan avantaj sağlamakta ve müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı sergilemektedir. Ayrıca araçlarla ilgili takip süreçlerinin Carvento tarafından gerçekleştirilmesine bağlı olarak operasyonel iş yükü ortadan kaldırılabilmektedir. Ülke genelinde yaygın bir servis noktasına sahip olması Carvento’nun müşterilerinin en küçük ihtiyaçlarını dahi en kısa sürede gidermesine imkan vermektedir.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız