GİRİŞ YAP

İstanbul Filo Kiralama Şirketleri

8.12.2022 11:09:14
İstanbul Filo Kiralama Şirketleri

İstanbul filo kiralama şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan Carvento şirketlere araç ihtiyaçlarını hızlı, kaliteli, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde karşılama imkanı sunar. İstanbul filo kiralama şirketleri açısından çok geniş bir pazardır. Burada faaliyet gösteren küçük ve büyük çaplı şirketler krediyle ya da nakit parayla satın almak yerine araç ihtiyaçlarını filo kiralama şirketleri aracılığıyla karşılamayı tercih ederler.

Filo Kiralama Şirketi Nedir? Ne İşe Yarar?

Filo kiralama şirketleri işletmelerin araç ihtiyaçlarını araç satın almadan uzun vadeli ve uygun fiyatlı olarak karşılamalarını sağlar. Son zamanlarda işletmelerin araç satın almak yerine kiralamayı tercih etmesi filo kiralama şirketlerinin sayısındaki artışın en önemli nedenidir. Bununla birlikte filo kiralama şirketleri arasından bir seçim yapılırken mutlaka uzun vadede en hızlı, en iyi ve en kaliteli hizmeti sağlayan firmanın tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Filo Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Filo araç kiralama fiyatlarının belirlenmesinde birçok farklı etken rol oynar. Bu etkenler arasında ilk sıralarda tercih edilen aracın modeli, kasası, kilometresi, yakıt tüketim türü yer alır.  Bu nedenle filo araç kiralama fiyatları hakkında kesin bir bilgi alınabilmesi için tercih edilen aracın hangi özelliklere sahip olunmasının istendiği gibi detaylar net bir şekilde belirlenmelidir.

Filo Kiralama Şirketlerinin Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok farklı avantaj sağlar. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi araç sahibi olmanın gerektirdiği zorunlu ücretleri ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler.

Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

 

Eğer ehliyet ibraz edilir ve depozit ön şartı hariç diğer kiralama ön şartlarına uyulduğu durumlarda sözleşmeye 2 sürücü yazılması mümkündür. Her bir ek sürücü için günlük olarak 15 TL tutarından ücret talep edilmektedir.

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento İle Filo Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento uzman ekibi ile müşterilerine en hızlı ve etkili çözümleri sunar. Müşterilerinin ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayacak şekilde her müşteriye özel ihtiyaçları karşılamaya yönelik marka ve model alternatiflerini sunar. Esnek ödeme ve sözleşme seçenekleri sayesinde farklı koşullara ve gereksinimlere sahip müşterilerine özelleştirilmiş çözümlerle hizmet verir. Siz de en fazla 3 yaşında olan konforlu ve güvenilir araçlar arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun marka ve modelleri seçmek ve filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için Carvento ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız