GİRİŞ YAP

Filo Kiralama Fiyatları İstanbul

8.12.2022 15:52:24
Filo Kiralama Fiyatları İstanbul

Filo kiralama hizmetleri temelde bir aracın satın alınmış gibi uzun vadeli olarak kullanılması imkanını sağlar. Filo kiralama belirli bir süre, kilometre ya da aylık ürün kapsamında şahıslara ve şirketlere araç kullanım imkanı sunan en avantajlı finansal ürünlerden biridir. Yerli ve yabancı kurumların lojistik fonksiyonları için gereksinim duydukları binek araç ihtiyacı filo kiralama şirketleri tarafından giderilmektedir.

Filo Kiralama Nedir?

Şirketlerin hizmetleri için ihtiyaç duydukları araç ihtiyacının belirlenen süre ve hizmet kapsamında kiralanması filo kiralama denilir. Filo kiralama hizmetinden yararlanıldığı takdirde aracın ve aracın kullanımından kaynaklanan amortisman, bakım maliyeti, hasar yönetimi gibi risklerin kiralama şirketine devredilmesi söz konusudur.  Bu sayede şirketler hem zamandan hem maliyetten tasarruf ederler. Artan zamanlarını ve sermayelerini işlerine yönlendirebilirler. Filo kiralama hizmetleri sayesinde şirketler aylık ödemelerinin tamamını gider gösterebilir ve vergi yönetimi konusunda da avantaj elde edebilirler. Şirket borçluluğunun artmasını önlemede de önemli bir rol oynayan filo kiralama hizmetleri şirket kredibilitesinin olumsuz etkilenmesi riskini bertaraf eder ve ticari olarak şirket güvenilirliğini olumlu yönde etkiler. Filo kiralama hizmetlerinde araçla ilgili kaza, zarar görme, hırsızlık gibi maddi kayıp riskleri ve operasyonel yükler kiralama şirketine aittir. 

Filo Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Filo kiralama fiyatları İstanbul ve diğer şehirlerimizde müşterilerin istediği araca, kullanım süresine ve yapacağı kilometreye göre belirlenir. 

Filo Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Sektörünün önde gelen isimlerinden Carvento aracılığıyla yıllık araç kiralama hizmeti alınması öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi araç sahibi olmanın gerektirdiği zorunlu ücretlerin ödenmesi gerekliliğini ortadan kaldırır. Araç kiralama hizmeti alan kişiler  ve kurumlar Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri de müşteriler için ekstra bir yük olmaktan çıkar. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kiralama hizmetini tercih ederek kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyup ulaşım sorunlarını çözümlemeleri mümkündür.

Filo Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

 

Araç kiralama hizmeti sözleşmesi boyunca meydana gelebilecek trafik cezaları ve her tür sorumluluk aracı kiralayana aittir. Tüm araçlarda ülkemiz yasalarının zorunlu kıldığı Trafik Sigortası’na ek olarak Özel Kasko Sigortası bulunmakla birlikte eğer bahse konu sigorta şartları yerine getirilmezse sorumluluk aracı kiralayana ait olarak kabul edilir. 

 

Alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında olmak,

Belirlenmiş hız limitini geçmek,

Kaza sırasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,

Kaza tespit raporu, çalıntı raporu ya da alkol raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli olan resmi tutanakları ve belgeleri almamak sigorta kapsamı dışında kalmaya neden olan noktalardır.

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento İle Filo Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento uzun dönem araba kiralama olarak da bilinen bir operasyonel kiralama çözümü olan filo kiralama hizmetini üst düzey kalite ile müşterilerine sunar. Carvento güvenilirliği ve sektördeki tecrübesi ile filo kiralama hizmeti almak isteyen müşterilerine uygun ve sürekli kaliteli hizmet prensibini benimser. Siz de hem araç satın alma hem araç sahibi olmanın gerektirdiği diğer maliyetlerden kurtulmak hem de güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım ihtiyaçlarınızı gidermek için 0850 888 89 98 numaralı telefonu arayarak ya da mail yoluyla Carvento ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız