GİRİŞ YAP

Filo Araç Kiralama Antalya

8.12.2022 16:20:48
Filo Araç Kiralama Antalya

Sağladığı avantajlar nedeniyle son dönemlerin en çok ilgili gören hizmetlerinden biri olan filo araç kiralama Antalya ilinde de oldukça popülerdir. Hem ekonomik hem operasyonel avantajlar nedeniyle işletmelerin filo araç kiralama hizmetlerine giderek daha sık başvurması sektörün hızla büyümesine ve filo araç kiralama hizmeti alternatiflerinin artmasına neden olmaktadır. Filo araç kiralama hizmeti almak isteyen işletmelerin önceliği kendi ihtiyaçlarını üst düzey kalite ile karşılayacak, hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı filo araç kiralama şirketleri ile çalışmak olmalıdır. Bu sayede işletmeler ulaşım ihtiyaçlarını hem ekonomik fiyatlarla hem de üst düzey konfora sahip bir şekilde karşılama imkanı elde edebilmektedir.

Filo Kiralama Nedir?

İşletmelere ihtiyaç duydukları araçlara satın almalarına gerek kalmadan uzun süreli olarak ve uygun koşullarda kiralama imkanı veren araç kiralama hizmeti filo kiralama olarak isimlendirilir. Sektörünün öncü isimlerinden Carvento’dan filo kiralama hizmeti alınması işletmelere birçok farklı konuda avantaj sağlar. İşletmeler değişen araç ihtiyaçları karşısında araç satma ve yeni araç satın alma süreçleri ile uğraşmalarına gerek kalmadan filo araç kiralama hizmetleri kapsamında kullandıkları araçları değiştirebilirler.

Filo Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Filo araç kiralama hizmeti işletmelerin araç sahibi olmak için sermaye ayırmaları ya da kredi yükü altına girmeleri gerekliliğini ortadan kaldırır. Böylece ilgili sermayeyi işlerine ayırabilir ve kısa zamanda daha karlı bir işletme haline gelebilirler. Filo araç kiralama hizmetini tercih eden işletmeler, satın aldıkları araçları yenilemek istedikleri takdirde karşı karşıya kalacakları zaman kaybından ve ikinci el değer değişim riskinden de kurtulurlar. 

 

Kiralama bedelinin aylık uygun ve sabit taksitlerle ödeniyor olması sonucunda işletmelerin kasalarından toplu nakit çıkışı yapılmaz. Vergi konusunda da avantaj sağlayan bir uygulama olması nedeniyle günümüzde birçok işletme araç satın almaktansa filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanmayı tercih eder. Araç satın alındığında KDV maliyet unsuru haline gelmesine ve KDV indiriminde kullanılamamasına karşın filo araç kiralama hizmet bedelindeki KDV’nin tamamı KDV indiriminde kullanılabilmektedir. Filo araç kiralama hizmetine ilişkin henüz vadesi gelmeyen ileri tarihli kiralama bedelleri işletmelerin mali borçları arasında görünmediği için işletmeler ihtiyaç duydukları mali işlemler sırasında daha güçlü bir bilançoya sahip olabilirler.

Filo Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi olasıdır.

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti uygulanır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması söz konusu değildir.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento’dan filo araç kiralama hizmeti alan müşteriler kiralama süresi boyunca son derece kaliteli, kapsamlı ve hızlı hizmetlerden yararlanma ayrıcalığına sahiptirler. Sektörünün öncü ismi Carvento’nun Türkiye genelinde 360 adet anlaşmalı servis noktasına vardır. Bu servis noktalar sayesinde müşterilerine ihtiyaç duydukları her an hızlı ve kaliteli hizmet sunarak herhangi bir mağduriyet yaşamalarını önler. Anlaşmalı lastik servislerinde lastik değişim ve lastik depolama hizmeti vermesinin yanı sıra 7/24 Assistance hizmeti ile de müşteri memnuniyetini yükseltmeyi sağlar.

Neden Carvento İle Filo Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Sektörün önde gelen isimlerinden olan Carvento filo araç kiralama hizmeti ile müşterilerine birçok destek sunarak işletme maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunur. Ayrıca işletmeler araçlarla ilgili takip süreçlerinin Carvento tarafından gerçekleştirilmesine bağlı olarak operasyonel iş yükünden de kurtulurlar. Ülke genelinde yaygın bir servis noktasına sahip olması Carvento’nun müşterilerinin en küçük ihtiyaçlarını dahi en kısa sürede gidermesini sağlar.

İşletmeler filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak yalnızca aylık kira bedelini ödeyerek araç ihtiyaçlarını karşılama imkanını elde ederler. Zaman ve maliyet gerektiren süreçlerin Carvento’nun sorumluluğunda olmasının sağladığı konfor ile işlerini büyütmeye odaklanabilirler.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız