GİRİŞ YAP

En Az Yakan Araçlar

1.12.2022 17:17:40
En Az Yakan Araçlar

Elektrikli ve hibrit otomobil teknolojisinde hızlı bir şekilde devam eden gelişmelere karşın klasik motorlar hala sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle araç satın alacak ya da mevcut aracın değiştirecek kişiler uygun fiyatlı, benzinli, yakıt tasarrufu ve en az yakan arabalara elektrikli arabalara göre daha çok ilgi göstermektedir. “En az yakan araba hangisi?” sorusuna yanıt bulmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Araç satın alma aşamasında alıcıların en çok dikkat ettiği kriterlerin başında yakıt tüketimi gelir. En az yakan araçlar önemli miktarda bir bütçe tasarrufu sağladığı gibi kullanıcılara özgür bir sürüş deneyimi de yaşatır. Bu yüzden özellikle yoğun şehir hayatı içerisindeki kişiler ve kalabalık aileler genellikle düşük modellere yönelirler. Araç seçiminde yakıt tüketimini ön planda tutan kişiler araç satın almadan önce bu konuda detaylı bir araştırma yapmalıdır.

Kio Rio

Kia Rio en az yakan benzinli arabalar denildiğinde akla ilk gelenlerden biridir. 120 beygirlik 1.6 litrelik motor ve CVT, Kia Rio’nun yakıt verimliliği açısından çok başarılı bir performans sergilemesini sağlar. Önceki Rio ile kıyaslandığında güçteki düşüşün genel olarak daha iyi kilometre performansı anlamına gediği açıkça fark edilir. Ancak bu sürüş keyfinin korunduğu gerçeğini değiştirmez. Kia Rio 100 kilometrede ortalama 4.8 litre yakıt tüketen bir araç olarak benzin tasarrufu konusundaki yüksek performansıyla en az yakan araçlar arasında ön plana çıkar.

Peugeot 208 BlueHDi

Fransız otomobil devi Peugeot uzun yıllardır otomotiv sektöründe faaliyet göstermesinin yanı sıra ülkemizde en çok sevilen markalardan biridir. Peugeot özellikle spor görünümlü araçlarla sektörde önemli bir paya sahiptir. Marka SUV araç piyasasındaki önemli atılımlarıyla dikkat çekse de spor görünümlü araçlarını da ihmal etmemeye özen göstermektedir. Kullanıcı verilerine göre Peugeot 208 BlueHDi 100 kilometre mesafede 4.4 litre yakıt tüketmektedir.

Citroen C4

Citroen C4 akıcı, dinamik ve güvenli bir araç olarak hem güçlü tasarımı hem üstün teknolojisiyle fark yaratır. Dur - kalk özelliği bulunan uyarlanabilir hız sabitleme sistemi Citroen C4’ün yakıt tüketimi konusunda ön plana çıkmasını sağlayan en önemli özelliklerden biridir. Citroen C4’ün100 kilometrede şehir içi tüketimi 4.9 litre, şehir dışı tüketimi 3.6 litre ve karma tüketimi 4.1 litredir.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat modern ve klasik çizgilerin benzersiz bir şekilde buluşmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda güçlü motoruyla rakiplerine fark atar. Volkswagen Passat 1.6 TDI’ın D segmenti araçlara göre son derece iyi yakıt tüketimi değerlerine sahip olduğu görülmektedir. Volkswagen Passat’ın 100 kilometrede şehir içi tüketimi 4.5 litre, şehir dışı tüketimi 3.7 litre ve karma tüketimi 4 litredir.

Peugeot 508

Son dönemlerde en çok ilgi gören araçların başında gelen Peugeot 508 alçak gövdesi ve güçlü tarzıyla ön plana çıkmaktadır. Benzinli motorda bulunan 1.6 PureTech seçeneği şehir içi kullanımda araç yakıt tüketiminin düşmesinde önemli bir rol üstlenir. Peugeot 508’in 100 kilometrede şehir içi tüketimi 4.5 litre, şehir dışı tüketimi 3.6 litre ve karma tüketimi 3.9 litredir.

Renault Megane

Ülkemizde sıklıkla tercih edilen araçlardan biri olan Renault Megane dinamik ve dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Ayrıca yakıt tasarrufu konusunda avantajlı olan seçeneklerin başında gelir. 6 adet standart motor seçeneği olan Renault Megane araçlar arasında en az yakan 1.5 dCi modelidir. Renault Megane’ın 100 kilometrede şehir içi tüketimi 4.1 litre, şehir dışı tüketimi 3.5 litre ve karma tüketimi 3.7 litredir.

Hyundai Accent

Hyundai Accent yalnızca performansı, klasik ve sağlam tasarımı açısından değil yakıt tüketimi açıcından da en avantajlı araçlardan biridir. Düşük yakıt tüketimi sayesinde şehir trafiği ve şehirlerarası yolculuklar için en uygun alternatiflerin arasında yer alır. Hyundai Accent’ın 100 kilometrede şehir içi tüketimi 8.2 litre, şehir dışı tüketimi 5.4 litre ve karma tüketimi 6.4 litredir.

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo verimli ve yüksek performanslı dizel motoru sayesinde sürüş keyfini zirveye taşır. Aynı zamanda maksimum konforu da beraberinde getirir. Alfa Romeo Giulietta’nın 100 kilometrede şehir içi tüketimi 8.3 litre, şehir dışı tüketimi 5.3 litre ve karma tüketimi 6.4 litredir.

En Az Yakan SUV Araç Modelleri 

Araç ihtiyaçları kişi ya da aile özelinde bazı etkenlere göre farklılaşabilir. SUV segmentindeki araçlar özellikle kalabalık ailelerin favorisidir. SUV’ segmentindeki araçlar önceden yakıt tüketimi yüksek araçlar olsa da gelişmiş teknolojileri sayesinde günümüzde önemli avantajlar sunmaktadır. Dizel ve benzinli seçeneklerinin yanı sıra marka opsiyonlarıyla da geniş çeşitliliğe sahip olan SUV araçlar arasında en az yakan modeller şu şekilde sıralanabilir:

Ford Kuga 1.5 EcoBlue, Opel Crossland 1.5 D Turbo, Peugeot  2008 1.5 BlueHDI, Nissan  Qashqai 1.3, Citroen C3 AirCross 1.2 PureTech, Skoda Kamiq 1.0 TSI ve Hyundai Kona 1.0 T-GDI.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız