GİRİŞ YAP

Araç Kiralama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

6.01.2023 18:07:30
Araç Kiralama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Araba kirala şirketleri, kısa süreli araç taleplerine en profesyonel şekilde yanıt veren kuruluşlardır. Bu aşamada hem firmalara hem de talepte bulunan kimselere birtakım görevler düşmektedir. Araç kiralayacak olan kimseler, dikkat edecekleri hususlar konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Bu hususlar ise aşağıdaki gibidir:

‘’Nasıl Bir Araca İhtiyacım Var?’’ Sorusuna Yanıt Verin!

Kiralayacağınız aracı seçerken sormanız gereken öncelikli sorulardan biri de budur. Araca kaç kişi bineceğiniz, seçim yapacağınız aracı belirleme konusunda sizlere de yardımcı olacaktır. İhtiyaca uygun araç kiralayarak ödeyeceğiniz tutarı da azaltmak mümkün olacaktır. Bu aşamada firma personeli de sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Şehir içerisinde kullanacağınız bir araç arayışı içerisinde iseniz eğer daha düşük motorlu bir araç seçimi yapmak doğru olacaktır. Bu sayede yakıt ve kiralama ücreti gibi konularda da fayda sağlamak mümkün olacaktır. Aile olarak seyahat edecekseniz eğer aracın konforuna da dikkat etmek durumundasınız. Aynı şekilde uzun mesafe yolculuk için araç kiralayacaksanız daha güçlü bir motora sahip olan araca ihtiyacınız olacaktır.

Doğru Firma Seçimi

Araç kiralama fiyatlarının çok uygun olması sebebiyle günümüzde birçok insan da bu hizmeti tercih etmektedir. Rekabetin bir hayli güçlü olduğu bir sektörden söz etmek de pek tabi mümkündür. Doğru firma seçimi yapmak bu aşamada büyük önem arz etmektedir. Fiyat politikası, araç filosu, personelin ilgisi gibi detaylar da bir adım öne çıkmaktadır. Araç kiralama firmalarının büyük bir kısmı araç teslimatı konusunda sıkıntı yaşatmaktadır.

Araç kiralayacağınız firmanın web sitesini ziyaret ederek bu tür konularda bilgi alabilirsiniz. Çok sayıda noktada şubesi bulunan firmaları tercih etmek daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. bu sayede araç teslimatını illa ki aynı noktaya yapmak zorunda kalınmayacaktır. Şube sayısı fazla olan firmalar, ortak nokta konusunda yardımcı olmaktadır.

Sigorta Detayı

Her sektörde olduğu gibi rent a car dünyasında da art niyetli şirketler mevcuttur. Araç kiralamadan önce sunulan sözleşmeyi detaylı bir şekilde incelemek gerekmektedir. Sigortalı olmayan aracı kiralamak sizlere büyük zarar verebilir. Kaza ya da benzer durumlarda firma herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir. Sigortası yapılan araçlarda ise bu tür bir durum asla ve asla söz konusu dahi olmayacaktır.

Firmaların büyük bir kısmı bu konuda hata yapmaya devam etmektedir. Doğru firma tercihi bu yüzden büyük önem taşımaktadır. Sigortalı araç kiralamak isteyen firmalardan hizmet almak doğru bir karar olmayacaktır. Aracın sigortasının devam edip etmediğini muhakkak kontrol etmek gerekecektir. Yine aynı şekilde sözleşme içerisinde yer alan detayların da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Kilometre Sınırı

Araç kiralama şirketlerinin büyük bir kısmı son yıllarda bu tür bir kural ile karşımıza çıkmaktadır. Belli bir kilometre sınırı olduğunu görmek mümkündür. İstisna firmalar da mevcuttur ve bu aşamada herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacaktır. Uzun bir yolculuk için araç kiralayacak olan kimselerin bu detaya da dikkat etmeleri gerekecektir.

Erken Rezervasyon

Kısa ya da uzun seyahatlerinizde ihtiyacınız olan araçları rent a car firmalarından kiralamanız mümkündür. Bu aşamada dikkat edilecek olan hususlardan bir tanesi de erken rezervasyon fırsatlarıdır. Daha yüksek ödeme yapmamak adına bu ayrıcalıklardan yararlanmak pek tabi daha mantıklı olacaktır. Birçok firma, belli dönemlerde kampanya düzenlemektedir. Bu kampanyalar sayesinde çok daha uygun fiyatlara araç kiralamak mümkün olacaktır.

Firmalar tarafından düzenlenen kampanyaları web sitesi ve uygulama aracılığı ile takip etmek mümkün olacaktır.

Yeni Araç Tercih Edin!

Eski araçlar, birçok konuda kullanıcılara sorun çıkaracaktır. Bu aşamada sigorta şirketi devreye girecektir. Prosedür ile uğraşmak yerine daha sağlıklı ve aynı zamanda yeni araçları tercih etmek pek tabi mantıklı olacaktır. Birçok araç kiralama firması filosunu genişletmenin yanı sıra aynı zamanda yenilemektedir. Yeni nesil araç kiralama şirketleri bu konuya büyük önem vermektedir. Yeni araç tercih etmek, yolda kalma riskini de bir şekilde azaltacaktır. Eski araçlar ise bu riski arttıracaktır.

İletişim/Kurumsallık

Amiyane tabirle merdiven altı olarak lanse edilen şirketlerden uzak durmak daha doğru olacaktır. Hızlı iletişim kurabileceğiniz ve kurumsal yapıya sahip olan firmalar bu aşamada bir adım daha öne çıkmaktadır. Bu adresler, müşterilerine güven veren ve müşteri destekçisi olan şirketlerdir. Yaşanacak herhangi bir sorunda haklarınızı da savunacaktır. Araç kiralama hizmetleri, oldukça güvenilir bir hizmet modelidir. Fakat merdiven altı yapılar bu sektöre zarar vermektedir.

Araç kiralarken dikkat edilecek olan en önemli hususlardan bir tanesi de budur. Bu sayede yaşanacak herhangi bir sorun ya da sıkıntı durumunda destek almak da daha kolay olacaktır. Bu detaylara dikkat eden ve özen gösteren firmaları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Kurumsal yapıya sahip olan şirketler, fiyat politikası konusunda da daha insaflı davranmaktadır. Aslında birçok açıdan kullanıcıyı düşünen markalardır ve bunun örnekleri de bir hayli fazladır. 

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız