GİRİŞ YAP

Antalya Filo Kiralama

1.12.2022 16:39:39
Antalya Filo Kiralama

Küçük, orta ya da büyük ölçekli olması fark etmeksizin birçok işletme lojistik, satış, pazarlama ve benzeri süreçlerini gerçekleştirebilmek için araç sahibi olmaya gereksinim duyarlar. Araç satın almak işletmelerin büyük ölçüde sermaye yatırması gerekliliği doğurduğu ve karşı karşıya kalınan masraflar yalnızca aracın satın alınması ile bitmediği için oldukça masraflıdır. Antalya filo kiralama hizmetlerine diğer şehirlerimizde olduğu gibi yoğun talep olan şehirlerden biridir. Pek çok işletme kaç adet olursa olsun sahip oldukları araçları finanse etmek ve operasyonel gereklilikleri yerine getirmek için kaynak ayırmak yerine filo kiralama hizmetlerine başvurmaktadır. Bu nedenle filo kiralama hizmeti veren şirket sayısı da giderek artmaktadır. Ancak filo kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin titiz bir şekilde davranması; kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik fiyatlı hizmetler sunan şirketleri tercih etmesi gerekmektedir.

Filo Kiralama Nedir?

Filo kiralama 12-48 ay süreyle gerçekleştirilebilen uzun dönem araç kiralama hizmetidir. İşletmelerin ihtiyaçları çerçevesinde araçları satın almak yerine sıklıkla başvurdukları avantajlı bir hizmet olan filo kiralama sayesinde; işletmeler araç gereksinimlerini satın alma maliyeti olmadan karşılayabilirler. Bu sayede söz konusu satın alım maliyetlerini işlerini büyütmek için yapacakları yatırımlarda kullanma avantajına sahip olurlar. 

Filo Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Filo kiralama hizmetlerinde araçla, aracın kullanımıyla ve ikinci el değeriyle ilgili riskler tamamen Carvento’ya ait olur. Bu durumda filo kiralama hizmeti alan işletmeler hem araç satın alım maliyetinden hem de araç sahibi olduktan sonra gelen çeşitli masraflardan tasarruf ederler. Filo kiralama hizmetinin sağladığı avantajlara bağlı olarak araçların vergi ödemelerinin, periyodik bakım hizmetlerinin, yedek araç hizmetinin, sigorta kasko giderlerinin, hasar onarımlarının ve lastik değişimlerinin Carvento’nun sorumluluğunda olmasının konforundan yararlanabilirler. Carvento sektöründeki tecrübesi ve güçlü araç filosu ile her işletmenin kendine özgü ihtiyaçları doğrultusunda titizlikle hazırlanan planlarla müşteri memnuniyetini en üst noktada gerçekleştirmeye odaklanan bir markadır.

Filo Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi olasıdır.

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti uygulanır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması söz konusu değildir.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunar. Türkiye genelinde  bulunan anlaşmalı 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet verdiği gibi 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an destek sağlar. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri verir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanma imkanını elde ederler.

Neden Carvento ile Filo Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Filo kiralama araç satın almaya göre çok daha uygun maliyetlere sahip bir hizmettir. Carvento’dan filo araç kiralama yapan işletmeler; araçların bakımı, sigortası, vergisi, evrak işleri ve diğer detaylarla uğraşmazlar.  Carvento sigorta, kasko, bakım, onarım, yedek parça gibi masrafları filo kiralama hizmetleri süresince karşıladığı için işletmeler açısından bu maliyetler ortadan kalkmakla birlikte filo kiralama hizmeti kapsamındaki her araç için yapılan yakıt harcamaları gider olarak gösterilebilmektedir.

Filo kiralama hizmetlerine ilişkin kiralama faturasında görünen KDV miktarı indirilecek KDV hesabına eklenip muhasebeleştirilebilir. Filo kiralama hizmetine tabi olan aracın ya da araçların faturalarında yer alan KDV miktarı ile ilgili işlemlerin yapılmasının ardından kalan meblağ gider olarak gösterilebilmektedir.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız